• Beseda

Dňa 14. marca k nám zavítal zaujímavý hosť. Bol ním hudobník, spevák, moderátor a spisovateľ Branislav Jobus. Predstavil sa svojím literárno - hudobným programom JOBUSOVKY, v ktorom deťom porozprával a spieval o svojich knihách, postavách a vlastných zážitkoch.Spestrením besedy boli jednoznačne jeho piesne so sprievodom vlastnoručne vyrobenej elektrickej gitary z rýľa. Na záver si deti mohli kúpiť jeho knižky s venovaním a podpisom. Bol to super zážitok.

• Dopravné ihrisko

Dňa 15.3. 2024 boli prváci na dopravnom ihrisku v Galante. Deti absolvovali teoretickú a praktickú časť. Mali možnosť si vyskúšať jazdu na bicykli a na kolobežke. Vďaka krásnemu slnečnému počasiu si tento deň užili a veľmi sa im to páčilo. Taktiež si vychutnávali aj cestu autobusom.

• Na hodinách techniky

Žiaci 7.A. a 8.B. triedy s pani učiteľkou Lenkou Hlavicovou vytvorili takéto pozoruhodné dielka. Najprv batikovali a tvorili oblečenie vlastnej značky. Keďže sa blížia Veľkonočné sviatky, venovali sa aj tejto téme. Nech sa páči, pozrite sa.,

• Prvouka v 2.A.

V rámci zážitkového učenia na hodine prvouky, mali druháci "návštevu" Slimákov afrických.

• Lyžiarsky kurz- deň tretí, 15.2.2024

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky kurz- deň tretí, 15.2.2024.

• Fidlikanti

Dňa 12.2.2024 sa škôlkári,  prváci, druháci  a tretiaci zúčastnili výchovného koncertu Fidlikanti.  Prostredníctvom dvoch hudobníkov sa deti naučili názvy rôznych hudobných nástrojov,  tanca a užili si veľa zábavy.  Veríme,  že si okrem vedomostí, odniesli z tohto koncertu aj pekný zážitok.

• Lyžiarsky kurz- deň druhý, 13.2.2024

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky kurz- deň druhý, 13.2.2024.

• Lyžiarsky kurz-deň prvý,12.2.2024

Do fotogalérie bol pridaný nový album Lyžiarsky kurz-deň prvý,12.2.2024.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

Aj v tomto školskom roku sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 28 recitátorov.

Súťažili v troch kategóriách a toto sú výhercovia jednotlivých kategórií:

I. kategória – žiaci 2. – 4. ročníka

Poézia:

1. miesto: Leila Absolonová
    2. miesto: Lea Miháliková

Tomáš Piroška

1. miesto: Hana Poljovková

Karolína Čierna

1. miesto: Tereza Kapitáňová
    2. miesto: Filip Mázor
    3. miesto: Viktória Slocíková

Matej Licher

II. kategória – žiaci 5. – 6. ročníka

Poézia:

1. miesto: Ema Križanová
    2. miesto: Elizabeth Metesová
    3. miesto: Zuzana Perončíková

Čestné uznanie poroty získala Michaela Brindzová za prednes vlastnej básne.

1. miesto: Juliana Horváthová
    2. miesto: Matej Hájovský

III. kategória – žiaci 7. – 9. ročníka

1. miesto: Viktor Čierny

Ďakujeme všetkým súťažiacim za krásny umelecký zážitok.

Výhercovia v jednotlivých kategóriách budú našu školu reprezentovať v marci v okresnom kole v Modre. Držíme im palce.

• Školské maratónske hry

Dňa 7.2. 2024 sa naša škola zapojila do športovej súťaže s názvom “Školské maratónske hry” organizovanej v Pezinku v priestoroch športovej haly SOŠ. Išlo o súťaž v šiestich rôznych športových disciplínach a siedma bola štafeta. Zúčastnili sa tejto súťaže školy z okresov Pezinok a Senec. Konkurencia bola naozaj veľmi silná. Deti sa nevzdali a snažili sa dosiahnuť čo najlepšie výsledky a dotiahli to do konca. Nestačilo to na výhru, ale s dobrým pocitom, že si zacvičili a urobili niečo pre seba sa vrátili do školy.

• 6. 2. 2024

Aktualizovali sme modul PROJEKTY

• Imatrikulácia prvákov

Do fotogalérie bol pridaný nový album Imatrikulácia prvákov .

Dňa 31.1.2024 sa konala Imatrikulácia prvákov. Žiaci 4.A a 4.B triedy boli sprievodcami počas celého slávnostného pasovania. Najprv prváci prechádzali bránou vytvorenou z mečov a popritom spievali známu ľudovú pieseň Zlatá brána. Potom museli prejsť šiestimi kráľovstvami: Čítankovo, Počtárikovo, Športíkovo, Šikovníčkovo, Spievankovo a Tanculienkovo. Po správnom vyriešení stanovených úloh v jednotlivých kráľovstvách boli pasovaní za prvákov tejto školy. Chcela by som vyzdvihnúť úžasnú prácu dievčat zo 4.B triedy pri výrobe plagátov. Prváci si to poriadne užili a zažili niečo nové a štvrtáci sa zhostili svojej úlohy naozaj zodpovedne.

• KARNEVAL

Do fotogalérie bol pridaný nový album KARNEVAL .

Dňa 2.2.24. sa deti prvého stupňa zabávali na triednych karnevaloch. Opäť sa stretli princezné, akční hrdinovia, zvieratká...Bol to veselý deň.

• YPSILON

Dňa 1. februára sa v jedálni stretli žiaci, ktorí majú radi slovenčinu. Zapojili sa do celoslovenskej súťaže „ Ypsilon - slovina je hra „ a dnes boli odmenení - diplomom, perom a najúspešnejší aj vecnou cenou s logom súťaže. Šťastie v žrebovaní z najúspešnejších súťažiacich mala Viktória Slocíková z 3.B, ktorá získala aj fitnes náramok. Naša malá škola sa v dosiahnutej úspešnosti (vo svojej kategórii) umiestnila na krásnom 13.mieste v rámci Slovenska. Všetkým gratulujeme!

• Tútorské čítanie v MŠ

Tútorské čítanie v materskej škôlke začali žiaci z 5.A. v triede Hviezdičiek. Predškolákom čítali zdramatizovanú rozprávku  " O červenej sliepočke ".

• Hrdá škola v 5.B triede

Žiaci sa na deň so spoločenskými hrami pripravili dôkladne. Hrali sa v menších i väčšíh skupinkách...

• Hrdá škola

Ziaci 3.A .a 3.B.triedy opakovali učivo v skupinách, takouto hravou formou.

• Telesná výchova - korčuľovanie

V týždni od 15. do 18. januára boli vynikajúce podmienky na spestrenie a doplnenie hodín telesnej výchovy o korčuľovanie na miestnom rybníku. Niektorí hrali hokej, iní sa zdokonalovali v korčuľovaní v rytmoch hudby. Boli i takí, ktorí korčuľovali po prvýkrát a veru urobili veľké pokroky. Už teraz sa tešíme na ďaľšiu sezónu.

strana: